| sergiucs a întrebat:

Salut.am o intrebare, am un laptop Acer http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E1683 4314424 si as vrea sa-i schimb procesorul si daca se poate cu ce model?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Nu, acest model de laptop are procesorul Intel Celeron 2957U, acel "U" provenind de la "Ultra-Low Voltage" si de obicei aceste procesoare sunt lipite pe placa de baza, deci nu se pot asocia cu niciun socket.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ai putea sa-l schimbi, dar asa ca si idee sa stii si tu, TOATE procesoarele destinate pentru laptopuri nu se gasesc decat la furnizor, nu sunt comercializate in magazine specializate. Sa nu mai spun si cat de mari sunt costurile de upgrade de la cumparare, pana la upgrade.

| sergiucs explică:

Și cum pot află modelul plăci de baza