| alxGALATZI a întrebat:

Am o întrebare in legatura cu site-urile străine Amazon si Ebay. Eu aș vrea să îmi iau un telefon din America sau Germania de pe aceste site-uri. Numai că nu știu cât este taxa vamală si taxele suplimentare ce trebuie plătite la venirea coletului. Și din ce țară se merita sa iau mai mult? În America e mai ieftin, dar costă vama, iar în Germania e mai scump, dar nu plătesc vama. Vă mulțumesc mult, ofer fundă celui mai bun răspuns!

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

La amazon.com de multe ori coletele sunt trimise ca "gift" sau "commercial sample" si nu se plateste vama, dar nu poti fi sigur. Eu as risca sa iau din USA.

| alxGALATZI explică (pentru SkyPilot):

Dar TVA-ul oricum îl plătesc, nu?