| BastiSchweinsteiger a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de PS4

*rog pe cei care nu detin asa ceva sau nu stiu despre ce este vorba sa se abtina de la comentat, multumesc anticipat.

Pai treaba sta asa zilele astea vreau sa-mi fac un cadou de craciun, un ps, dar nu inteleg treaba cu abonament playstation plus, am inteles din post-urile facute cam anul trecut (de pe internet, bineinteles) ca daca alegi Romania ca tara la user platesti playstation plus doar pentru multyplayer si cam atat, nu ai acces la aceele 2-3 jocuri care ti se dau in fiecare luna (si nu sunt titluri de neglijat), asta cand PS4 NU SE LANSASE IN ROMANIA, oare acum ca s-a lansat, nu? ai si tu acces la store si la acele 2-3 titluri de jocuri free, oare?

Insa am inteles ca poti face o 'mica smecherie' sa iti faci user pe UK, US sa faci rost de carduri prepaid de pe amazon de pe acele tari si dupa ele se potrivesc si gata "te-ai mutat" in US si ai acees la tot ce au si cei care locuiesc cu adevarat acolo.

Acum intrebarea mea, s-a lansat PS4 oficial in Romania? si daca s-a lansat ai acces la jocurile alea in fiecare luna? Daca nu, merita sa faci 'smecheria aia'?

Multumesc.