| Silviu8888 a întrebat:

Salut am o intrebare scurta ce ar trebuie sa imi iau: un ps4 care e 18 mil s-au sa imi iau urmatoru pc: procesorAMD FX 8320, 8 GB ram Corsair vengeance de 1866 MHz cu placa video Gygabite Radeon R9 cu Battlefield 4 cadou si placa de baza si hard disk le folosesc de la pc vechi(note am intrebat pe cineva care se pricepe si mi-a spus ca pot sa le folosesc si pentru pc nou)?

Care credeti ca m-ar tine mai multi ani de acuma fara sa le upgradez ps4 sau pc asta? Si de asemenea pentru ps4 trebuie sa platesc ca sa ma joc online?

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Pai o consola o sa tina mereu mai mult fata de un pc. Uite si in 2006, cand se lansase xbox360 sau ps3. Ce pc iti luai atunci ca sa joci ce e azi pe piata.
Iti luai cel mult un core 2 duo care era foarte scump(gen cum sunt azi proceoarele i7), si o palca video gen nVIDIA 8800gt(care si aia era varf, gen gtx 770/780 de azi). Si ce te mai joci azi cu aceste componente... incet incet spre zero.
Daca vrei gaming, numai si numai gaming, e mai ok o consola(Asta daca nu te supara controler-ul).
La ps4, da, trebuie platit multiplayer-ul. Dar nu e foarte scump, plus ca primesti si 1-2 jocuri pe luna gratuite.