| miss_6576 a întrebat:

Am o mare problema cu laptopul. Se inchide singur si se incalzeste foarte tare. Nu stiu care e prolema, cert e ca am multe documente pe desktop. Dupa ce ii dau restart nu se mai deschide, am imaginea albastru inchis. Are cineva idee ce are?

6 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Daca se inchide singur cand se incalzeste prea tare este protectia procesorului. Daca nu este ventilat cum trebuie si exista riscul de a se arde se opreste PC-ul. Daca ai multe documente nu are nimic.
Ce imagine albastru inchis? Apare BSOD?

adica ceva care arata ca asta dar scrie altceva?

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| rogi28 a răspuns:

Cel am simplu curatal de colb, ungei coolerel si schimbai termopasta.
se opreste din cauza suparaincalzirii

| express11 a răspuns:

Trebuie curatat cooler-ul in primul rand,ii desfaci capaculdin dreptul radiatorului(pe unde iese aer,dai ventilatorul jos,si cureti praful(s-a format ca un burete), apoi il pui la loc in ordine inversa-ventilator, capac.trebuie sa-ti cumperi un cooler extern.

| MyMindRules a răspuns:

Buna! Poate il folosesti prea mult, sau nu mai are baterie.

| georgexxl a răspuns:

Cularul de la procesor exista suport pentru laptop cu racitor ar fi ok daca ai folosi

| UbexFlo a răspuns:

E suprasolicitat.Ai nevoie de un cooler pentru el.Un laptop nu e ca un pc ca il tii aprins multe ore si nu se incalzeste nimic.