| Safire17 a întrebat:

Am o mare problema si as dori sa ma ajutati URGENT! Noi avem 2 PC-uri: un calculator si un laptop. Azi am pus pe amandoua net. Avem pe calculator X Chip si pe laptop RDS. In fine, deci problema este ca bunicamea a sters, din greseala, Internet Explorer de pe calculator si nu stiu de unde sa il reinstalez! Nu gasesc nicaieri si unde gasesc cand vreau sa il instalez din nou imi scrie ca poate dauna PC-ului si nu stiu ce sa fac ca nu am ANTIvirus. Si AVG-ul nu e prea bun. Aici, pe laptop am Avira (antivirus), dar nu am gasit de instalat! Va rog sa ma ajutati! Ms mult!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Recomandarea 1: schimba IE-ul. E cel mai prost browser. 2. AVG-ul nu este slab, este chiar foarte puternic

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia Chrome de la Google. E mai bun ca IE. Chiar daca iti zice ca dauneaza nu-l baga in seama. Daca totusi tii la IE cauta pe C:\Program Files\ Internet Explorer.exe si fa un shortcut pe ecran si gata. Nu cred ca bunica ta este atat de "bine" pregatita sa-l stearga. Daca nu-l gasesti mai lasa-mi un mesaj pe privat si-ti trimit adresa mea de mess sa luam legatura si te invat altceva.