| lixu16 a întrebat:

Am o nelamurire si vreau sa stiu exact pe ce dau banii. Procesarul I 5 4440 de 3, 1 GhZ este disponibil in doua variante? Adica o varianta simpla de 3, 1GHz si o alta cu turbo bust pana la 3, 3 GhZ? Sau e una si aceeas?

Si sa nu mai deschid alta intrebare separat...

O placa video nVIDIA GTX 750 2 gb ddr5 0C e ok langa acest procesor (i5 4440 ) pt jocuri? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Http://ark.intel.com/......o-3_30-GHz
Nu e alt model, e acelasi processor, doar ca poate urca pana la 3.3 GHz, acum sincer sa fiu, nu stiu cum, dar cel mai probabil, cand il soliciti mai mult isi creste frecventa.
Si da, NVidia aia e destul de ok, daca-i adaugi 8 GB ram, si-o sursa decenta de 500 W certificat gold. Acum sa nu te astepti sa-ti mearga GTA 5 pe MAX, dar pe mediu o sa-ti mearga.

| Daniellllll1 a răspuns:

Da,e foarte ok, daca ai pe langa ce-ai mentionat tu 8 gb ram, e perfectwinking.
Chestia cu turbo e pentru overclock (adica sa-i cresti frecventa (ghz), dar poate sa-ti se topeasca diferite circuite), e tot una si aceiasi chestia cu bust si fara...