| anonim_4396 a întrebat:

Am o placa de baza Gigabyte GA-MA770-DS3, socket AM2. Intrebare simpla: Suporta EXCLUSIV procesoare AM2?
De asemenea suporta placi video DDR5?

BEST ANSWER cine imi poate face o lista cu un top procesoare si placi video pentru aceasta placa de bazahappy

Actual am: AMD Athlon 64x2 dual core 4400+
ATI radeon HD 3800+ 500Mb

Multan happy

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nu merita sa bagi bani in asa ceva. Zi mersi ca te-a tinut atita, vinde-o cit inca mai poti sa iei pe ea mai mult de un pachet de tigari, si ia altceva. Cu bani putini poti sa cumperi ceva de cel putin 2 ori mai rapid si care si suge mai putin curent (ma gindesc la procesor-pb).
P.S. Logic ca suporta exclusiv procesoare AMD. A trecut vremea socket 7 de vreo 20 de ani...