| Vindiesel1996v a întrebat:

am o placa video Sparkle GeForce 8400 GS 1GB DDR3 Graphics Video Card PCI-E HDMI si problema e ca placa video cand o pun in alt calculator functioneaza dar cand o pun in calculatorul meu nu-mi da semnal la monitor. si mai am o placa video de ATI Radeon X600 Pro 128 MB mai zlabuta. dar cand o pun in unitatea mea merge. imi da imagine tot functioneaza perfect. aveti vreo idee care ar putea fi problema cu placa video Sparkle GeForce 8400 GS 1GB DDR3 Graphics Video Card PCI-E HDMI de nu imi da semnal la monitor? Merci.

1 răspuns:
| VyKond a răspuns:

Cred ca folosesti VGA nu? Asigura-te ca acel cablu este bine montat si prinde-i toate surubelele sau trebuie sa te interesezi sa vezi daca ai ceva ce nu este compatibil cu placa video.