| marianbivolaru a întrebat:

Salut, am o problema, am luat un hard disk si cand pornesc pcul se opreste dupa pornirea windowsului si cand il pun intr-o parte baraie si scartaie urat cand porneste windowsul si hardul se opreste. Mie inca mi-l detecteaza pcul, dar apare ca are mb, apare doar in device manager nu si in this pc, cine ma ajuta dau funda.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Harddiskurile sunt dispozitive sensibile. Se pot defecta daca sunt lovite si au o durata de viata limitata.

Acel bazait/scartiait indica aproape sigur o defectiune hardware (cel mai probabil capatul de citire/scriere zgarie discul magnetic).

Daca nu ai date importante pe el mai bine il schimbi.