| BiroPetre a întrebat:

Am o problema. Am un hard disk extern Seagate de 2 tb(terabiti). Cand il conectez la calculator imi ia vreo 20 min (fiindca e destul spatiu ocupat). Cand il conectez, la vreo 2 min imi apare o eroare ioBit (antivirus) si zice Trojan.Generic iar fisierul este F/rydcs sau asa ceva. Ar trebui sa ma ingrijorez, iar daca da atunci ce trebuie sa fac?

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Sa formatezi hdd-ul respectiv, cel putin partitia sisteului de operare ( asta daca ai instalat pe el windows ). In fine, problema asta cum ca se misca greu, poate fi si de la procesor, nu este capabil sa citeasca o cantitate foarte mare de date in timp real. Gandeste-te ca bagi un card micro sd de 64gb plin cu date intr-un telefon care suporta maxim 32gb.