| Andrei_Badoi_1992 a întrebat:

Am o problema, cand am telefonul blocat (nu stins) nu ma poate suna nimeni, spune (persoana apelata nu este disponibila momentan) dar daca umblu pe telefon merge sa sune
Este o setare?
Ma poate ajuta cineva?
Mentionez ca am un Samsung j3 2016
Dau Fundita!

1 răspuns:
| Vondi a răspuns:

Ai abonament la reteaua ta? Daca da inseamna ca ai casuta vocala pornita, dar conteaza cin ce reatea esti, la Vodafone trebuie sa suni la ##002#, la Orange trebuie *100# serviciul Selfcare, alege meniul 6 Roaming, internaţional şi mesagerie vocală şi apoi meniul 4 Mesagerie Vocală, la Telekom trebuie sa apelezi la ##002#, iar la DIGI trebuie sa apelezi tot la ##002#.
(Daca dupa "Persoana apelata nu este disponibila momentan" nu se aude un beep, atunci nu ai casuta vocala, si cred ca va trebui sa te duci la magazinul de la care ai luat telefonul).