| Bobeica_Stefan_1999 a întrebat:

Salut am o problema cu camtasia studio 8 am vazut ca la alti randeaza foarte repede un video de 20 min facut cu action dureaza 15-20 minute dar la mine dureaza cam o ora chiar mai mult de ce ori e de vina pc dar nu stiu ca minecraft filmez foarte bine cu 30-40 fps ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Timpul in care randezi un video depinde de procesor cu cat ai un procesor mai puternic cu atat o sa dureaze mai putin

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Una din cauze e daca ai procesor dual core sau nu. Presupun ca ai. Atunci alege la conversie un alt codec.(ex. xvid, divx, mpeg4). Daca alegi H264 dureaza mult. Si daca nu-ti trebuie neaparat HD micsoreaza si rezolutia.

| stlucian a răspuns:

Ce procesor?

| Valy112 a răspuns:

Ca sa randezi repede ai nevoie de un procesor foarte bun! Iti sugerez un i5!