| Dimisca_Denis_1996 a întrebat:

Salut am o problema cu castile la windows 7, se aude doar intr-o casca si acolo incet microfonul nu merge dar castile sunt bune le-am pus la telefon si functioneaza am incercat tot si degeaba am reinstalat si windows-ul. va rog daca ma puteti ajuta

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Este posibil ca mufele jack de la placa de bază să fie uzate, sau setările audio să fie făcute aiurea. Încearcă sa lași căștile cuplate la Pc și să oprești și apoi să pornești calculatorul. dacă asta nu rezolvă problema atunci se va rezolva într-un service unde tehnicienii de acolo îți vor repara mufele de microfon și audio.Succes

| Dimisca_Denis_1996 explică (pentru DeyCj):

Nu stiu ce sa zic acum cateva zile am avut din nou problema asta si am reusit cumva sa o rezolv chiar nu stiu cum am stat cu orele pana ce am reusit dar acum nu mai reusesc am decplat stile de la pc si le am pus la telefon iar cand le am pus la loc nu mai functionau dupa am umblat din nou la el am reinstalat realtek-ul si degeabaam umblat la realtek sa deconectez jacku sau ceva d egenu ce am gasit pe net si degeaa nu stiu ce sa fac