| Reins a întrebat:

Salut, am o problema cu laptop-ul meu, acum 1 saptamana ventilatorul(presupun eu) a incepit sa scoata un zgomot oribil cand pornea la viteza maxima, fiind foarte deranjant am lovit laptop-ul pe lateral diminuand zgomotul iar ulterior dupa aproximativ 1 ora a inceput sa faca overheating, ventilatorul merge acum la viteza minima normala indiferent de ce fac sau ce joc pornesc iar viteza maxima porneste uneori atunci cand intorc laptop-ul vertical(ciudat, stiu). L-am desfacut complet si am scos ventilatorul si l-am curatat de praf dar problema e aceeasi. Scoate un zgomot de parca trage sa moara cu un huruit constant (sunetul este diferit de cel pe care il avea inainte)
laptop-ul este un Acer aspire e1-571g iar procesorul ajunge si la 80° chiar si cand folosesc youtube-ul si placa video undeva la 70°
1. Este ventilatorul de vina sau mai este si altceva?
2. Daca cumpar alt ventilator problema va fi aceeasi?
3. Pot gasi un shop care se ocupa cu asa ceva prin Bucuresti sector 4/5?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Slabe sanse sa gasesti ventilator in tara!

| Reins explică:

Raspunsul tau este cam pe langa subiect dar apreciez oricum happy