| Atymsd a întrebat:

Salut,am o problema cu monitorul calculatorului,de fiecare data cand ii dau drumul imaginea de pe desktop se distorsioneaza adica apar diverse culori,dungi pe ecran si nu pot sa mai vad nimic, imi puteti spune din ce cauza e?

2 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

S-ar putea sa nu fie monitorul, placa video s-ar putea sa fie de vina, ca sa faci un mic test poti incerca sa scoti mufa din placa video si sa o bagi in placa de baza, apoi il aprinzi cu mufa lasata in placa de baza si daca nu mai face asa inseamna ca e o eroare de la placa video.

| K0sti a răspuns:

Ai o problema cu placa video, nu cu monitorul! Alta!