| Noname250 a întrebat:

Am o problema cu "NTLDR is missing", am facut prostia de a formata partitia C(eu am win in D) din cauza unui virus si de atunci imi apare eroarea asta si nu pot face nimic sa booteze de cd windows xp(asa era si inainte din cauza virusului)ca sa-l reinstalez.aCe pot face? Va rog sa-mi scrieti in pasi ca nu pot vedea videoclipuri prea bine de pe mobil.

1 răspuns:
| victor30 a răspuns:

Cea mai simpla metoda daca stii cateva comenzi in MS-DOS, copiezi pe un stick de pe alt calculator cu acelasi sistem de operare (daca ai pe undeva) 2 fisiere: C:\NTLDR si C:\NTDETECT.COM (c: partitia unde este instalat win) si copiezi cele 2 file la tine pe partitia C:.