| Romania2014 a întrebat:

Salut, am o problema cu serverul meu de minecraft.
Deci, oricine intra pe server nu poate sa distruga nimic, dar daca are admin poate (ps. nu e pusa protectie acolo) Spune ca nu are acces, nu are acces nici la /warp /tpa ......etc. Serverul este pe Bukkit 1.3.2.
De la ce sa fie?

5 răspunsuri:
| BoyX6Boy a răspuns:

Ăăă... Zici ca nai pus protecție huh? Nașpa, probabil ei nu au macar un level * Nu level 4 5 etc..., adică player * Ar trebui sa cauți într-un config, o linie ceva de gen : Player Start Level 0
La o linie cam aşa ar trebui să modifici 0 cu 1 ca când intră cineva pe sv., să le deie level Player, ceva de gen. Nu ştiu sigur... FUNDA?

| Mafios a răspuns:

Salut, uite aici un server gata facut cu permisiuni si tot ce trebuie ( grupuri, membri, moderatori si administratori ) : http://www.minecraft-romania.com/......2833.html!

| Adrian25 a răspuns:

Salut, ca sa poata distruga trebuie sa umbli la setarile de la pluginurile care le ai in bukkit ca sa aiba un grad cum a zis si (BoyX6Boy) daca nu du-te la 200-300 blocuri de la spawn si incearca si acolo, mai este o singura modalitate poti scoate toate pluginurile si sa iti instalezi tu ce plugin vrei.Am si eu o intrebare am sv bukkit de 1.7.2 si imi merge sa ma conectez eu dar la prieteni mei le dau eroarea aceea care zice ca nu e server pornit (Can't reach server), daca stiti cum pot rezolva aceasta problema vedeti ca am lasat intrebare imi raspundeti acolo sau imi dat add mary_adrian25@yahoo.com (eroarea asta imi da pe toate versiunile de bukkit mai vechi (1.6.4, 1.6.2, 1.5.2, 1.5.1)

| SUPER76 a răspuns (pentru Adrian25):

Deci, dacă serverul tău este făcut de pe site-ul server.pro și tu ești fondatorul serverului, dă la Control Panel și dezactivează Online Mode.

| Sandu_Victor_1993 a răspuns:

Daca e server vanilla atunci e normal trebuie sa aiba op dar daca e bukkit trebuie sa iti iei pluginul essentials