| IonutFCSB97 a întrebat:

Salut, am o problema cu win 10, l-am instalat si incerc sa ii fac sistemul 5.1, porblema este ca in test se aud toate boxele dar in vlc sau pe youtube nu merg toate boxele...
Vreo solutie?
Dau funda, mulumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca ai semnal 5.1, se va auzi 5.1! Daca ai semnal stereo, se va auzi 2.1, logic! Nu poti face din semnal stereo 5.1, decat daca boxele stiu prologic!

| Expressions a răspuns:

Verifica fiecare mufa sa fie conectata bine, mai invarte-o etc.

Daca nu, poate e problema de software, ia driver audio de pe site-ul producatorului.