| Wrecked a întrebat:

Am o problema destul de mare. (cred) Pana ieri foloseam windows 10 insider preview, iar aseara m-am decis sa trec inapoi pe windows 8. Problema este urmatoarea : De fiecare data cand deschid un joc apare un blue screen cu eroarea "INTERNAL_POWER_ERROR". Mentionez ca windows-ul este proaspat instalat, iar problema se intampla pe un laptop. Ce as putea face in acest caz?

7 răspunsuri:
| narcis14 a răspuns:

Ai putea reinstala driverele pentru placa video. ne poti spune si ce laptop ai? Ai formatat partitia cu sistemul inainte de a reinstala win 8?

| Wrecked explică (pentru narcis14):

Da, am formatat partitia inainte de a instala windows-ul, iar laptop-ul meu este Hp probook 450 g1. Driverele sunt updatate.

| narcis14 a răspuns:

Pe cat foloseai win 10( x86 sau x64)? Dar win 8?

| narcis14 a răspuns:

Incearca din nou o reinstalare... daca nu..cred, doar cred ca ar trebui sa intri in command prompt si sa "cureti" partitia respectiva.

| Wrecked explică (pentru narcis14):

Problema este ca am doar o partitie de 1tb :S, dar am incercat cu chkdsk si sfc scannow din cmd, dar nicio problema gasita, iar update-urile le am toate facute

| narcis14 a răspuns:

Deci in cmd(am vazut ca stii sa ajungi acolo la instalarea de windows) > diskpart >list disk > select disk 1(sau ala cu mai mult spatiu depinde de fiecare aici) > clean> apoi scrii exit. si revii la instalare

Sper ca ai inteles si sper sa rezolve problema. daca nu incerci cu clean all dar dureaza o ora la 300 gb si nah.mergi pe riscul tau. Asta fiind zise sper sa te fii ajutat sfaturile mele.