| Ovidiu02 a întrebat:

Salut! Am o problema foarte enervanta. Mi-am achizitionat un nou laptop, toate bune. Am instalat toate driverele, toate programele de care am nevoie si 2 joculete. Videoclipurile care sunt pe laptop(nu pe Youtube /internet), efectiv se misca in ultimul hal, sacadat, imaginea ramane blocata si uneori se mai blocheaza si aplicatia windowsului "Movies & TV". Pana acum n-am mai intalnit niciodata problema aceasta. Am incercat sa iau VLC si Windows Media Player, fara rezultat, tot sacadeaza. Laptopul este unul f ok: ryzen 9 6900HX, 16 gb ram si un rtx 3070 ti. Ruleaza pe 2 ssd uri, unul windows si celalalt programele. Ecranul este 1920X1080p de 360 hz. L-am dat si la 60hz si video-urile la fel fac. O sa inceapa si facultatea si chiar am nevoie de rezolvare, va rog help me :'(
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scoate joculetele ca de alea nu ai nevoie, dezinstaleaza-le!
daca ai nevoie de laptop pentru scoala, nu pentru joaca.

| doctorandus a răspuns:

Ce Windows ai? Ai facut toate updateurile la zi?

Incearca https://www.malwarebytes.com/adwcleaner

| doctorandus a răspuns:

Poate ai un miner pe laptop.

| doctorandus a răspuns:

Ai garantie, dar nu si pentru software/malware. Si nici pentru AGESA slab functional.

| doctorandus a răspuns:

Pentru drivere: SDI Lite de pe https://sdi-tool.org/downloadlite/

Răspuns utilizator avertizat
| Alex1322 a răspuns:

La ce ai este un super laptop, ar merge si fara placa video, eu cred ca ar trebui sa reinstalezi windowsul. Dar dc este luat din magazin cu factura garantie du-l inapoi si cere altul nu are voie sa faca asa.