| mandaa a întrebat:

Am o problema grava...
Acum 30 de minute am instalat metin2tga (nu cont) si ca sa ma joc mi-a aparut chestia aia sa selectez programul cu care sa intre jocul, si am mers sa selectez icoana de la metin din pc. A mers...
Dar a aparut ceva la care nu ma gandea: acum la orice fac orice intru chiar in my documents, nu mai pot intra decat daca selectez din lista programul necesar, ca si cum as da open with la un fisier sper sa intelegeti... deci orice fac, dau dublu click pe el si imi apare fereastra aia de selectare. dar am gasit o solutie pot sa fac sa deschid decat daca dau cu run as administrator dar nu e bine, as vrea sa fie ca inainte sa nu trebuiasca sa dau la orice my documents orice net google chrome, opera run as administrator, as vrea sa fie ca acum o ora sa mearga corect.
Am sters metinul si acum am pus sa scaneze de virusi pana acum nu a gasit nimic, dar ieri am scanat si nu aveam virusi.
am observat ca, si cand intru la run si scriu orice dxdiag imi apare application not found... va rog am nevoie de ajutor sa n afle mama sau... tata
Va rog sa spuna oricine stie, nu va abteti joc, daca sunt profesionisti IT sau oricine si daca nu lucreaza in domeniu cine a avut problema asta si a rezolvat`o.
Am windows 7 64 bit ultimate primit de la un profesionist it, piratat dar merge bine
2 poze: http://imageshack.us/g/94/06012013117.jpg/
si inca ceva inainte am avut jocuri montate cu daemon tools si apareau cand intram in my cimputer, stii acolo apare virtuale imagini de la mai multe acum nu mai recunoaste... apare doar poza aia cu cd normala ca si cum nu ar fi nimic.
Ce e de facutt? va rog

3 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Incearca sa instalezi jocul din nou sau cauta niste prietenii care joaca de ceva mai mult timp si intreaba-i si pe ei cum au facut!
Good luck!

| Alexandru_Regulas_1990 a răspuns:

Salut, si eu am avut aceeasi problema tot cauzata de metin2. SI eu gasisem solutia cu run as administrator, si am rezolvat-o folosind Malwarebyts... Se poate sa iti fi intrat un malware in calculator ceea ce nu este bine. Ca sa scapi de el instalezi programul si dai scan.
Sper ca ti-am fost de folos.