| danpopa a întrebat:

Salut, am o problema, nu imi mai lucreaza directx.Nu se deschide nici un joc ce lucreaza cu ajutorul la directx.Cind deschid un joc imi apar diferite greseli, de exemplu in Indiana jones imi apare :unable to initialize D3D to your sistem, la alte apare ecran negru si se inchide, dar eri toate mergeau si nu am schimbat absolut nimic in windows.cind vreau sa fac update la directx imi scrie ca am cea mai noua versiune, cind dau la dxdiag imi scrie ca nu s-a gasit nici o problema dar cind dau la analiza direct3d imi apare o eroare :greseala la efectuarea pasului 8. Daca ceva am XP sp3 directx9

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Uite cum faci. Majoritatea jocurilor, vin cu direct x 9.0c. Cauta un joc care vine cu el, si il instalezi de acolo. Am incercat sa il iau dupa Microsoft.com da e aiurea ca iti cere locatia unde sa-l instalezi. Normal se instaleaza in C:\windows\system32, da' e mai bine sa folosesti prima varianta, ca se instaleaza automat. Se mai intampla sa apara conflicte intre drivere. Bafta!