| BackAgainToTPU a întrebat:

Am o problema! Nu mi se mai detecteaza SATA 2 [CD-rom] si SATA 4[nu stiu ce e]
Ce sa fac? Inainte de boot trebuie sa aleg din meniu cu f11 sa booteze pe hard[Sata 1]!
Sta foarte mult sa detecteze restul, Si de aia intru un boot menu!
Faza e ca de cateva saptamana am bagat o mufa prea tare in USB si placa care tinea usb-urile e bagata in fund de tot. [usb frontal]
Am scos si firul, si am bagat o penseta sa le trag mai aproape de carcasa, dar nu prea merge, ca tot numi detecteaza nimic!
Ce pot face? straight face
Va rog ajutor...
Apropo, am windows 7 procesor intel core 2 quad cu 2 gb ram.
Idei?
FUNDA!

2 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Mi s-a întâmplat şi mie acelaşi lucru. De ce crezi? Din cauza viruşilor. Reinstalează windows-ul.

| mix4ufm12 a răspuns:

CD-rom e SATA atunci vine bagat pe placa de baza daca e prin usb si te-ai stricat mufele ii alta problema si prin SATA trebuie triver ca nu toate windows au driver pentru CD-rom tau cauta pe google driver si incearca asa da cu firele ce faci u acolo s-ar putea sa ai concert in casa (adica fum)