| Remy_HD_1982 a întrebat:

Am o problema, recent vreau sa inregistrez un Speedpaint pe PC dar cand dau start la inregistrare brusc tot PC-ul incepe sa se miste in lag(20-25 fps).Am incercat cu Camtasia si Bandicam dar ambele fac la fel.
Ce ar componente are trebui sa schimb ca sa dispara lag-ul?
(Memorie RAM; Memorie internatonguelaca video etc.)

Specificatiile mele:
-Procesor AMD Athlon(tm)64 X2 Dual Core Processor 4800+ 2.50 GHz
-4 GB RAM
-500GB Memorie.
-Placa Video: AMD Radeon HD 5570

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nici nu-i de mirare ca ai un asemenea lag. Penru a face recording, ai nevoie de ceva mult mai puternic fata de acel amd invechit, ceva precum fx 6300, sau i3/i5 haswell de la Intel. Recording-ul se bazeaza foarte mult pe procesare ( CPU ) si o scriere cat mai buna a unitatii de stocare ( HDD )
Asa ca si idee, eu am facut recording cu mirlis 5 min in gta 5 iar video-ul final avea 7gb ( in doar 5 min )