| cristyan1464 a întrebat:

am o problema un telefon Galaxy s plus 8GB luat de curand de la vodafone: cand il folosesc pe 3g pentru convorbiri/inrernet/email/gps si chiar cand este in standby se incalzeste tare carcasa langa camera si uneori chiar miroase a ars. Am instalat o aplicatie cand incepe sa arda si a aratat temperatura bateriei 64 c* bateria ma tine maxim 12 ore in standby si 6 ore in utilizare. Nu am multe aplicatii instalate. Terminalul nu se restarteaza si functioneaza normal. Care ar putea fi problema si ce pot sa fac? multumesc

Răspuns Câştigător
| lavinnya a răspuns:

Neatsa! Am aceeasi problema q un Samsung galaxy s2.Se incalzeste foarte tare cand devorez cate o aplicatie dar apoi se raceste usor, usor. Oricum bateria de la Samsung-ul meu si probabil si al tau are 6 celule care trebuiesc formatate de 6 ori ( 6 zile) cate 12 ore. Recunosc ca nu am facut asta si sunt convinsa ca nici tu:p. Daca problema se inrautateste parerea mea e ca ar trebui sa-i schimbi bateria, si pe cea noua sa o formatezi chiar daca acest lucru suna grotesc in ziua de azi!

1 răspuns:
| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna dimineatza...se poate sa fie din cauza bateriei sau sa fie cv neregula in telfon..ar trebui sa mergi la voda de unde l-ai luat si cei de colo te vor ajuta mai bine.