| Gamer2000 a întrebat:

Am o problema. Vreau sa imi descarc windows 8.1 si vreau sa spun ca are 30 % si imi apare acolo jos in colt : Data Wasted : 1.93 Mb (2 Hashfails). Intrebarea este oare fisierul o sa fie corupt daca are 2 sau mai multe hashfails-uri? Lamuriti-ma!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Nu, nu o sa fie. la astfel de download-uri fisierele sunt impartite in bucati, depinde ce fel a fost facut, de exemplu poate fi de 512KB, 1MB, 2MB etc. cand downloadezi unele parti sunt corupte si nu le ia in considerare. ele vor fi redownloadate si fisier-ul va fi ok.