| paulionescu25 a întrebat:

Salut.am observat de ceva vreme ca laptopul meu merge tot mai greu. am formatat laptopul si tot asa merge hdd suna urat si munceste greu. dupa ce il pornesc si isi da antivirusul update merge bine. oare sa fie asta problema din cauza antivirusului? am avast cu licenta in regula.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il duci la garantie sa vada ce are foloseste mozilla firefox ca sa mearga mai bine

| Zaygon a răspuns:

L-ai curatat de praf? Ce procesor ai? Cati rami ai?

| gheorghe69 a răspuns:

Ce sistem de operare ai? Windows 8.1?

| paulionescu25 explică (pentru gheorghe69):

Windows 7 ultimate 64 biti. laptopul il am de un an nu ar avea voie sa faca figuri. sa incerc alta versiune de windows?

| gheorghe69 a răspuns:

Pai la start up scaneaza antivirusul fisierele. Ar trebui sa fie pe undeva o optiune pentru a nu mai scana la start up.
Pentru a verifica daca hdd-ul e ok incearca cu Crystal disk info. Daca iti da erori ca aici http://mariuscucu.ro/seagate-moarte-clinica/ este posibil ca hardul sa moara.