| MaInEXtreMe a întrebat:

Am pus mana pe un router wireless TP-LINK TL-WR340G, il am de la un prieten, stiu ca merge, dar nu am nici o idee de acum sa il instalez. Am pus cablurile, il detectez de pe telefon dar nu imi da semnal nici la telefon nici la laptop. Am Windows 7 Ultimate, si nu am gasit pana acum instructiuni de instalare. Ma poate ajuta cineva, va rog? sad FUNDA!

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Il configurezi pe fir. COnfiguratul nu se realizeaza fara fir. Conectezia cablurile corespunzator(wan-internet; lan1-pc). Pe pc, intrii pe o apgina de gen 192.168.1.1(e scrisa si sub router) si configurezi.