| MihaiBossu10 a întrebat:

Am reinstalat windows-ul acum 2 zile, in prima zi a mers CD-ul cu driverele laptop-ului, iar acum am vrut sa mai instalez ceva si sa ma uit de unele chestii pe CD, nu mi-l mai citeste, se invarte dar nu-l citesc.CD-ul e putin zgriat, ce as putea sa fac sa mi-l citeasca?

4 răspunsuri:
| Joker11 a răspuns:

Sa vezi daca e din cauza cd-ului sau sa te duci sa ii cumperi alt cd-rom.

| alexutzu1981 a răspuns:

Daca ai un laptop de firma gasesti absolut toate driverele pe site-ul oficial. In cel mai rau caz le gasesti pe net cautand dupa fiecare in parte. Legat de CD daca e zgariat poti sa incerci si in alt cdrom si sa ti le salvezi pe un stick. De regula cdromul laptopului este mai sensibil la cd-uri zgariate si se cam strica si ele destul de des fata de unitatile optice de PC-uri. Nu insista cu cd-uri zgariate la unitatea laptopului pentru ca o faci praf. Oricum cu putina dibacie o sa poti instala chiar si windowsul de pe stick, asa ca de se va strica si cdromul sa nu disperi.