| yosvlad a întrebat:

Am si eu o intrebare: Am cumparat un iPhone 3G, e primul iPhone asa ca nu ma pricep deloc la jailbreak. Am citi pe site tutoriale dar mai am nevoie de niste lamuriri. Telefonul e liber de retea, iar eu il folosesc in Vodafone. Are versiunea de soft 3.1.2 din 05.11.07. As vrea sa stiu daca pot instala iOS 4.0.1, iar apoi sa decodez reteaua cu UltraShow. Inteleg ca ambele procese se pot face fara a conecta iPhone-ul la o retea Wi-Fi, deci Cydia este un program care functioneaza fara conexiune la internet?

Răspuns Câştigător
| vm_8252 a răspuns:

Salut. Intr-adevar, poti face update la iOS 4. 0. 1, apoi Jailbreak cu redsn0w folosind IPSW-ul de 4. 0. Daca nu ai WiFi la indemana, e putin mai complicat, sunt mai multe metode. cauta pe google "ultrasn0w no wifi" si vei gasi atat tutorialele cat si fisierele necesare.

2 răspunsuri:
| yosvlad explică:

Mai am o problema - atunci cand intru in iTunes, tin apasat pe Shift si selectez iPhone1, 2_4. 0. 1_8A306_Restore imi apare urmatoarea eroare "the iphone could not be restored 3194"
Mentionez ca folosesc iTunes 10. Daca instalez alta veriune (v9. 2) aceasta nu ruleaza, spunandu-mi ca a aparut o versiune mai noua de iTunes.

| yosvlad explică:

Imi raspund tot eu ca aici nu ma ajuta nimeni: trebuie pus telefonul in modul DFU sau recovery devil