| Loadout a întrebat:

Salut, Am si eu o intrebare, Vreau sa imi cumpar un iPhone si am gasit un pret foarte bun (mai exact 200 lei), doar ca are o singura problema, Cand telefonul are 10 - 20% baterie se stinge, seaca toata bateria, Dar se intampla rareori nu mereu. Intrebarea mea este, Aceasta problema este cauzata de Bateria telefonului? si daca e sa cumpar alta baterie sa o inlocuiesc cam cat m-ar costa la un service sa imi schimbe bateria, si pot sa aduc eu bateria cu care sa mi-o schimbe?

Răspuns Câştigător
| Shenpai a răspuns:

Da, este de la baterie şi nu trebuie neapărat să te duci la un service. o poți comanda de pe internet, 1-2 milioane. Recomand ună nouă nu la mâna a doua. Dar acum iphoanele au evoluat mult, te sfătuiesc să mai strângi câțiva bănuți şi la 5 milioane iți iei ceva mult mai bun.

3 răspunsuri:
| IseeVoices a răspuns:

Banuiesc ca e un Iphone 4/ 4s. Poti sa-l iei dar schimbarea bateriei te va duce cam inca un milion.

| TrăieşteClipa a răspuns:

50 de lei o baterie noua.
Si o sa functioneze bine.
In general se intampla asta cand este mai frig afara.
Am avut un 4s care facea asa.
Oricum Iphone-ul este un tel fain.

| Celcareajuta a răspuns:

Nu merita sa iei acel iphone. E generatie prea veche...costul schimbarii o sa fie aprox 50 lei