| daniDeeDee a întrebat:

am si eu o mica-mare problema, am instalat un windows Sp3 Ultimate Edition si nu-mi apare Recycle Bin. am cautat si in Control Panel dar nu l-am gasit. Stie cineva cum il gasesc? va multumesc mult! happy o zi minunata!

6 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Ai descarcat win xp modificat de un maimutoi care i-a scos recycle bin si i-a zis "Ultimate Edition"...
Ai nevoie de un registry hack ca sa-ti pui recycle binu la loc.
Descarca fisieru de la method 3, de aici, si ruleaza-l:
http://www.5starsupport.com/xp-faq/1-24.htm

| gki1980 a răspuns:

Pentru Windows 7 / Windows Vista:
Click dreapta pe desktop -> Personalize -> Sus in stanga ferestrei aparute este "Change Desktop Icons", dam click pe ea si selectam Recycle Bin. Click OK si gata.
Pentru XP:
Click pe Start -> Run -> Scrie regedit pe urma da Enter -> cauta
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace

Acum apasa sus pe Edit pe urma Add -> New Key -> La nume scrii {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} -> OK si gata.
Pentru a sterge cosul de gunoi, inloc sa adaugi key-ul, il stergi.
funda?

| daniDeeDee explică:

Nu este sad

| alex123456 a răspuns:

Buna sper sa te ajut du-te in start pe Mai computer dai click dreapta si propietati si acolo cauti si trebuie sa il activezi funda

| ANONYMOUS123431234 a răspuns:

Meri pe desktop.Ai mers? ok atunci dai click dreapta si dai properties-->aparence--->si advanced...acolo ar trebui sa fie si recycle bin ( cel putin asa e la mine )

| Alxe a răspuns:

Daca nu il gaseti, incearca sa descarci de pe net un program asemanator. http://en.softonic.com/s/recycle-bin Ai aici mai multe.