| anonimu13 a întrebat:

Salut am si eu o problema am desfacut azi un calculator sa ii curat cooleru dedesubt de cooler avea procesoru si pasta termala din greseala am mai luat cu mana din pasta termala dupa ce l-am asamblat la loc pornea pana la loading logo-ul de la windows adica cand iti apare imaginea de la windows, pe urma se restarta incontinuu deci nu imi intra in desktop sa pot sa vad pictogramele, se incarca doar pana la logo-ul windowsului ma gandeam ca din cauza paster termice e problema sau probabil am scos din greseala ceva fir dar am verificat si totul era bagat se poate sa fie si de la alte componente?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cand umbli la procesor, nu ai voie sa-l montezi la loc pana nu schimbi pasta. Asa ca...

| santusx a răspuns:

Poti intra in bios? Daca da, incearca un reset de bios.
Oricum este o problema si pasta termala iar aceasta este ca nu va mai face contact perfect cooler-procesor si va urca temperatura procesorului un pic mai mult ceea ce, ii va reduce durata de functionare a procesorului.

| anonimu13 explică:

O sa schimb azi pasta termala daca nu merge nici asa nu stiu ce ar putea avea ca la alte componente nu am umblat