| loveemaema a întrebat:

Salut.Am si eu o problema. cand incerc sa instalez windows, cand incerc sa fac partitia imi da "We couldn't create a new partition. [Error: 0x80070017]. Ce as putea sa fac? am incercat sa bag windows 7; 8; vista; xp. tot la fel apare straight face Am auzit ca il pot face cu un recovery cd. ce trebuie sa bootez sau. stiti cum l-as putea face?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Intai folosesti asta: http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/
Dupa care te apuci de windows! V-am spus de nu stiu cate ori sa nu mai folositi windows la partitionat si formatat!

| Gizăz a răspuns (pentru K0sti):

Te pot întreba cam cât durează să modifici partiţii cu softul ăla? Că ştiu că de obicei e o veşnicie. Eu îmi fac partiţiile(dacă e cazul) când schimb Windows-ul pentru că e instant. Nu mi-a făcut niciodată probleme.

| K0sti a răspuns (pentru Gizăz):

La fel de instant! Ca si cu Partition Magic, ca si cu Easeus Partitiom Manager...instant! Numai sa stii ce faci! Daca esti papagus, iti ia o viata!

| loveemaema explică (pentru Gizăz):

Dureaza 20 de minute sa imi apara fereastra aia cu instalare windows la windows 7 si la 8 sta jum de ora.

| loveemaema explică (pentru Gizăz):

Nu stiu exact oricum sta mult.

| loveemaema explică (pentru K0sti):

Ms mult K0sti happy

| K0sti a răspuns (pentru loveemaema):

Sa cresti mare! happy Mersi si eu!

11 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Eroarea aia apare când ai fişierele de pe DVD corupte, dacă e zgâriat sau dacă ai o problemă cu dvd romul. Din moment ce ai încercat cu mai multe WIndowsuri de pe DVD-uri diferite nu are cum să fie prima. Încearcă să-l instalezi de pe stick şi vezi dacă merge.

| RAY a răspuns:

Chestia asta am patit-o si eu sa stii, problema e hardul care nu se lasa formatat, biosul nu il vede, recomand un test hdd din bios
hai sasi povestesc ceva asa am patit si eu o data pentru ca nu stergeam si acea mica parte din hdd rezervata sistemului 300 de mb, verifica si aia

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti face un cd pe care sa-l folosesti la formatarea hardului, sunt multe optiuni pentru a formata un hard. Restart, pornesti de pe cd si formatezi, restart si instalezi win.
http://www.hiren.info/pages/bootcd

| MateiSebastian a răspuns:

Fă cum zice Mântuitorul TPU, " Gizăz".
Dacă nu merge înseamnă că ai ceva probleme de hardware ( cu unitatea optică sau HDD-ul ).

| loveemaema explică:

Am incercat si cu stick si nimic ..tot la fel ca la dvd sta. dureaza in jur de 5-10 minute sa apara fereastra aia de instalare. la windows 7 si la 8, 20 de minute laughing