| fear1234567 a întrebat:

Am si eu o problema cand instalez windows-ul,urmez pasii care ii urmam si pana acum doar ca nu imi mai apare butonul de format, de fapt nu imi apare buton de format si nici de partitii noi, ce as putea face?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cas aformatezi partitia si sa faci aprtitii noi, nu iti apare butoane ci informatie pe ce tasta sa apesi ca sa formateze si sa stearga partitia.
Ce windows vrei sa instalezi? Ca sa iti putem da o idee pe ce taste sa apesi.
La windows 7 cand iti apare partitiile A, b, c etc trebuie sa dai clcik pe partitia A apoi in josul ecranului te anunta ce tasta sa apesi pentru a a formata sau sterge partitia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vrut sa spun ca trebuie rulat cu butonul sageata sus/jos, pana la partition A si apoi trebuie sa apesi o tasta.

| fear1234567 explică (pentru anonim_4396):

Iti las mai jos un link sa vezi ce imi apare, http://postimg.org/image/5k3imyqud/

| anonim_4396 a răspuns (pentru fear1234567):

Trebuie sa restartezi din nou si s rulezi discul.cand ajungi din nou acolo incearca sa dai clcik dreapta pe C si vezi daca iti da optiuni de formatare. Partitia C mi se pare cam mica deci cand ajungi acolo o faci un pic mai mare, macar de 50 mb.

| fear1234567 explică (pentru anonim_4396):

Am windows-ul pe un stick bootat, dar la altcineva a mers sa dea format, cred ca e de la mine, nu pot da click dreapta, nu imi apare nimic

| fear1234567 explică (pentru anonim_4396):

Plus ca am windows-ul instalat in E, deci nu e problema de spatiu pentru windows

| anonim_4396 a răspuns (pentru fear1234567):

Http://www.programecalculator.ro/......windows-7/
De fapt mai multe butoane iti lipseste. Dupa cum vezi in link.Eu zic sa faci rost de un dvd si sa instalezi de pe el sau daca nu poti installa de pe dvd, sa faci alt stick boot-abil. Poti incerca inca odata sa vei daca stick-ul e in regula la vreun amic.Nu pot sa-mi dau sema de ce nu iti da butoanele.

| fear1234567 explică (pentru anonim_4396):

Pai un amic a instalat windows-ul de pe acelasi stick, si lui ii apareau