| Americanull2321 a întrebat:

Am si eu o problema cu internetul si serviciul de telefonie de la Telekom, pana azi de dimineara mergeau perfect, si acum nu mai am ton la telefon si nici internetul nu merge, in panelul de internet imi spune ca e o problema de la cabluri, dar sunt toate ok la prima vedere. Ceva sugestii in conditiile in care deja am sunat si maine ajunge ehipa de interventii? Multumesc!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai tu ce sa repari, e de la ei, ori e arsa sau cazuta vreo siguranta in caseta lor de pe scara blocului unde este instalatia de cablu internet telefonie, ori de la vremea rea s-a rupt vreun cablu, stai la bloc sau la curte? Oricum in casetele lor in care sunt puse mufele si ruterele nu ai voie sa te bagi tu, e treaba firmei, tu ai anuntat defectiunea, azi sunt liberi oamenii, mîine incep munca majoritatea firmelor, si o sa vină ei sa il facă. De cit timp nu ai internet? Cablu tv ai tot de la ei? Telefonul fix nu merge?