| 0m3d a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu nokia n96, pur si simplu nu ma lasa sa trimit mesaje, am dat un upgrade acum 2 zile si am activata optiunea orange young. Deci incerc sa trimit un mesaj iar dupa 5 minute imi apare unable to send, please help

Funda

2 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Asa am patit si eu pe Vodafone. laughing

Suni la relatii cu clientii si ii intrebi numarul centrului de mesaje. Il scrii pe o foaie si te duci in meniu => mesaje => setari => mesaje text => centre de mesaje => centru mesaj sim (sau cum apare) => numar centru de mesaje si acolo scrii numarul pe care ti l-au dat. Dai un restart la telefon si o sa mearga. tongue

| gabrielgypps a răspuns:

Este vorba despre centru de mesagerie. se poate sa se fi schimbat dupa upgradare. nu e o chestie a telefonului in sine ci a retelei. incearca sa-l stingi, scoti bateria, il lasi 1 minut, apoi reinitiezi. poate se configureaza singr. daca nu merge e mai complicat findca trebuie sa intrii prin meniu, la mesaje optiuni, centru mesagerie si sa scrii acolo un numar ce il vezi pe alt telefon, adica sa fie un numar valid in Orange., daca nu, suni la clienti si le spui de faza, cred ca o pot reseta si ei centru de mesagerie.