| Jony123 a întrebat:

am si eu o problema cu o tableta ebodda impress e1, e primul meu dispozitiv cu android si nu-s tocmai familiarizat cu toate lucrurile, problema care e :nu stiu cum sa instalez programe din google play, am intrat in browserul nativ chrome, am cautat google play, am dat pe pagina oficiala si m-a intrebat cu ce vreau sa deschid(google play sau browser) prima data am dat google play si am vrut sa instalez messenger, dau instalare ma intreaba dacas de acord cu niste chestii legate de locatia mea etc dau acccept si descarcare si imediat imi zice ca nu s-a putut descarc datorita erori -101 …. in manual de utilizare al tabletei parca zicea ca nu are instalat andorid marchet…. dar dc ma intreaba cand dau pelnk din browser cu ce sa deschid, printre care si. Google play ca si cum ar fi instala?…. cont de gogle am si mam autentificat, daca conteaza am android 4.0….asa zice pe cutie.

2 răspunsuri:
| Inteligentul_9769 a răspuns:

Ce versiune de android? honeycomb?

| Catalin_Alin_1991 a răspuns:

E posibil ca rom-ul pe care il ai tu sa nu fie recunoscut in Google Play, si asa, nici device-ul... un custom rom instalat corect si e rezolvatwinking