| skinhead99 a întrebat:

Am si eu o problema cu tableta (Samsung Galaxy Tab Pro T325). Am avut o conexiune la wi-fi de la un vecin, iar el si-a schimbat parola. Dupa nu mi-a mai mers deloc conexiunea de la el si am crezut ca e de la tableta, nestiind ca el a schimbat parola. I-am dat resetare din fabrica si i-am cerut azi parola cea noua. Ideea e ca am conexiune full la wi-fi, dar nu pot intra pe nimic (Magazin Play/Youtube/Google Chrome). Astept solutii.

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Ar mai fi o chestie pentru care poti sa dai de familie la vecinu-to, poate si-a schimbat tipul de wireless doar pentru Laptopuri, ca sa stii ca telefoanele si tabletele nu vad toate frecventele de wireless, si sunt vreo 5-6-7 tipuri de frecvente, de ex eu cand eram odata la faculta am incercat sa ma conectez cu telu pe o retea free si full si nu ma lasa, imi zicea telu ca acea retea nu este suportatata de deviceuri cu android.

14 răspunsuri:
| Crainstorm20 a răspuns:

Ce "noob" esti cu calculatoarele :/
Da-mi reply cu mai multe detalii.

| skinhead99 explică (pentru Crainstorm20):

1. Prietene e vorba de tableta nu de calculator asa ca, cumpara-ti o pereche de ochelari. Zic!
2. Cate detalii sa mai dau? E simplu..am wi-fi full si nu merge netul pe tableta.

| adi20003 a răspuns:

Pai ai wi-fi, dar nai internet.Ok?

| skinhead99 explică (pentru adi20003):

Exact. Am conexiunea la wi-fi full dar nu pot sa intru pe net. Se-ncarca in continuu si degeaba.

| Crainstorm20 a răspuns (pentru skinhead99):

Incearca sa schimbi Data si Timpul la normal mi se pare ca e problema asta la Samsung Galaxy Tab big grin
Daca merge imi dai funda

| skinhead99 explică (pentru Crainstorm20):

Adica? Sa le las pe Automat? sau sa le fac eu manual? Momentan sunt facute manual. O sa-ncerc totusi.

| Crainstorm20 a răspuns (pentru skinhead99):

Uita-te pe net la timpul exact sau de nu dai automat! happy

| skinhead99 explică (pentru Crainstorm20):

Am incercat. Nu merge.

| Crainstorm20 a răspuns (pentru skinhead99):

Du-o la service sau incearca urmatoarea varianta:
-Cand e sa dai factory reset da Clear Dalvik cache si cealalta poate ajuta

| skinhead99 explică (pentru Crainstorm20):

Nu-mi arata asa ceva. O sa-ncerc maine la un prieten. O sa ma conectez la reteaua lui de wi-fi si daca-mi face la fel, o duc la garantie.

| Tudy000 a răspuns (pentru skinhead99):

Ca sa dai resetare din aia grava,trebuie sa intrii in "biosul" tabletei,pentru asta o inchizi si apoi tii deodata apasat pe butonul de home, volum+ si butonul de power, iti va deschide o interfata unde vei putea sa dai clear cache, dalvik cache si apoi revenire la setarile din fabrica, daca asa nu merge du o la garantie

| skinhead99 explică (pentru Tudy000):

M-am dus la un alt vecin si m-am conectat la reteaua lui de wi-fi si a mers. Ideea e ca acel vecin de la care aveam eu wi-fi prima data si-a schimbat parola in timp ce eu aveam wi-fi-ul pornit si dupa ce si-a schimbat el parola mi-a aratat ca wi-fi-ul lui este free (fara parola) si se conecta automat. Dupa ce am dat resetare din fabrica mi-a aratat ca wi-fi-ul lui are parola si i-am cerut parola. Wi-fi-ul era full dar tot nu mergea sa intru pe net.

| skinhead99 explică (pentru Tudy000):

Am reusit pana la urma. Nu aveau conexiunea facuta calumea la router si m-am dus eu si le-am facut-o. Nu era conectat modem-ul cu router-ul bine. Acum ma oftic ca am mai dat si reset din fabrica la tableta degeaba dar asta e laughing. Multumesc de raspunsuri.

| Tudy000 a răspuns (pentru skinhead99):

Poti sa dai si o funda la cine merita.

| Tudy000 a răspuns (pentru skinhead99):

Ar mai fi o chestie pentru care poti sa dai de familie la vecinu-to, poate si-a schimbat tipul de wireless doar pentru Laptopuri, ca sa stii ca telefoanele si tabletele nu vad toate frecventele de wireless, si sunt vreo 5-6-7 tipuri de frecvente, de ex eu cand eram odata la faculta am incercat sa ma conectez cu telu pe o retea free si full si nu ma lasa, imi zicea telu ca acea retea nu este suportatata de deviceuri cu android.