| MaRiNiKMaRiAn a întrebat:

Am si eu o problema. deci : Am un card de 8 GB si am gabat cablul de date cu gandul sa pun cate-va melodii pe el. Nu stiu ce mi-a venit mie sa dau click dreapta, format si mai departe nu stiu ce am facut de nu imi mai merge cardul. il bag in telefon si zice ca nu exista. Daca puteti sa ma ajutati, chiar va rog. Dau funda! Multumesc

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Baga cardul intr-un card reader si conecteaza-l la computer apoi intra in Start-> MyComputer -> click dreapta pe MyComputer -> Manage.mergi la -> Storage aici ai Disk Management -> selectezi cardul tau din lista care iti apare, dai click dreapta pe el -> Format, in fereastra care se deschide la "File System" selectezi "FAT", la "Allocation unit size" lasi "Default", debifezi "Perform a quick format" in cazul in care este bifat, click Ok, astepti sa se formateze si apoi il probezi in telefon.

| MaRiNiKMaRiAn explică (pentru neluL):

Zi-mi mai pe romaneste laughing) mai usor happy

| neluL a răspuns (pentru MaRiNiKMaRiAn):

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inearca sa il formatezi din nou, si selecteaza FAT 32 inainte sa il formatezi. Daca nu merge, formateaza-l din nou, dar de data asta selecteaza NTFS.

Bafta.