| Alberto4002 a întrebat:

Salut,am și eu o problema, eu fac poze cu aparatul foto foarte clare, iar când sa le introduc in laptop folosind cardul nu mai sunt asa de clare, ce pot face sa nu se mai piardă din calitatea fotografiilor?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe ecran mare si defectele se vad marite!
Fotografiaza cu rezolutie cat mai mare (peste 4 mii pixeli) si mareste detaliile pozei la verificarea pe telefon!
Astfel vei putea vedea imediat daca poza e neclara.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adica cum numai sunt asa clafre? Inseamna ca de fapt tu nu sti sa faci poze clare si doar ai impresia ca le faci clare ca pe displayul camerei nu se vad la dimensiunea reala ca pe laptop, ori ai umblat in setarile camerei si le face el ne clare, acum cand telefoanele au camere foto foarte bune si la rezolutie full hd ce te mai complici cu aparate foto vechi din 2007, alea erau atunci bune ca nu aveai alta solutie.

| sierra1 a răspuns:

~eu fac poze cu aparatul foto foarte clare~

când decizi/constați că sunt așa, cum te uiți la ele, pe ecranul aparatului foto?

Răspuns utilizator avertizat
| rxbiesx a răspuns:

Ce a zis bubico, dar nu da banii pe alt laptop ce naiba, editeaza le in irfanview