| fear1234567 a întrebat:

am si eu o problema, si prefer sa imi raspuna doar cine stie:Am un pc cu 4gb ram si am decis sa ii mai adaug 4, i-am cumparat fara sa tin cont de frecventa iar cei 4 pe care ii am au frecventa 1333 si cei pe care i-am cumparat au 1600, acum am decis sa imi iau o placa de baza care suporta 1600, voi putea pune ambele placute urmand sa obtin 8gb ram? daca voi pune ambele placute voi obtine rezultate mai bune?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cele de 1600 vor merge la 1333! Asta e tot!

| fear1234567 explică:

Conteaza asa mult frecventa? cu ce iti imbunatateste pc-ul?

| Noname87 a răspuns:

Desigur! De ex eu am o placuta de 8gb cu 1600 frecventa si inca una de 8gb cu 1333 si merge. Nu conteaza frecventa!