| Cristian_Cristi_1995_sQ60 a întrebat:

Salut, am si eu o Sony mhc-rg475s si am o problema la ea, nu se mai aprinde... cand bag calbul in priza se aude un ticait enervant si butonul de standby licare...care ar putea fi problema? Dau funda

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Se produce un scurt-circuit cand bagati in priza, stergeti praful din interior si verificati voltajul cu aparatul de masura a curentului electric, sa vedeti care este piesa arsa!

| Cristian_Cristi_1995_sQ60 explică:

Aparat de masurat voltajul nu am, praf are destul in ea si o sa-l curat... e un releu care ticaie asa..ar trebui inlocuit? Sau este alta problema?