| Valentin7991 a întrebat:

Am si eu un laptop Acer Extensa 5220 si pur si simplu am vrut sa-ni instalez windows xp si nu-mi gaseste HDD.

Răspuns Câştigător
| s4a a răspuns:

Intra in BIOS (apasa F2 la bootare) si vezi daca acolo apare HDD-ul. Daca nu, trimite-l la garantie. Daca in BIOS apare HDD dar nu-l vede windowsul probabil ca HDD-ul e setat pe AHCI si trebuie schimbata setarea in IDE (tot din BIOS).
Iti recomand Windows 7, merge ok pe modelul tau de laptop.

3 răspunsuri:
| jocuri888 a răspuns:

Vroiam sa raspund dar s4a mi-a furat toate ideile tongue are dreptate vezi acolo in bios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa incarc windows din bios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutama ca am si eu laptop Acer extensa 5220 si nu gasesc cum sa incarc windonsu