| cornel97 a întrebat:

Am televizor TeleTech LCD22855 si sunt multumit de el dar am o nelamurire sa zic asa:
Din cand in cand ma mai uit la un film pe el (le pun pe un stick si il conectez la tv), filmele merg foarte bine, insa la unele sunetul nu merge. Eu zic ca este destul de ciudat avand in vedere ca filmele de pe stick sunt in acelasi format (.avi )

Poate sa-mi imi explice si mie cum sta treaba ca nu are logica?

2 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

In calculator playerele pe care le folosesti sa vezi filmul lucreaza cu niste codecuri de sunet, de sincronizare a sunetului pentru ca aceste playere sunt pe pc. nu e acelasi lucru si la tv.

| DejaVuDoc a răspuns:

Pai probabil ca atunci cand tipii aia care au formatat filmul pe avi nu au verificat si sunetul cum trebuie, l.au lasat pe cine stie ce configuratie pentru vreun gadget sau telefon si asa a ramas, cand descarci filme uitate la configuratia audio in descriere daca are si vezi daca se potrivestei, daca nu uitate la el pe pc sau converteazal tu cu audio.ul potrivit