| Flavius_Blaga_1998 a întrebat:

Am un Allview A4Duo si vreau sa ii maresc memoria interna cu un card de 8 gb.Cum pot sa fac asta? Telefonul este rootat. Dau funda

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

în primul rând.O alta idee mai proastă decât să folosești contul de root pe un sistem linux nici că se poate.De ai știi că tocmai ți-ai dezactivat intnționat și cea mai mică protecțe implicită a linux-ului împotriva atacurilor informatice...dar miraju e ca mere mai repede; tocmai de asta că nu mai ai firewall funcțional, nu mai ai protecție de criptare a datelor și multe altele.
Poți extinde memoria internă folosind contul de user.Pe contul de root aceasta funcție este dezactivată implicit, deoarece este considerata inutilă pentru un cont de rezervă ce se folosește NUMAI în caz de avarie a sistemului și/sau pentru a repara un sistem parțial distrus.Chestii de linux pe care precis nu le cunoști.Succes