| Ottakringer a întrebat:

Am un aparat Foto Samsung WB100!
Am o mica problema sper eu. Incarc bateriile si le bag in aparat,porneste e totul ok. dar dupa ce il inchid cand dau sa il repornesc se aprinde dar ecranul e negru apoi se inchide inapoi! Si cu bateriile incarcate ( am folosit si normale tot la fel face ). Nu inteleg care e problema. Odata tot asa, l-am folosit toata ziua si a2-a zi cand sa il aprind hop ca nu porneste ..Se deschide, ramane ecranul negru apoi se inchide la loc. Stie cineva de ce?

Răspuns Câştigător
| Miau1617 a răspuns:

Buna! Mi s-a intamplat si mie chestia asta cu un aparat Sony! Eu l-am dus la un service, iar acolo l-a facut.A functionat dupa aceea.Cei de la service au spus ca se intampla des la aparate de genul, si au mai spus caci cauza este un surt dintre ecran si butonul de pornire.Deci mai bine, du-l la un service. Sper ca te-am ajutat! big grin Funda, te rog? tongue

| Ottakringer explică (pentru Miau1617):

Multumesc de raspuns! Am sa il duc saptamana viitoare la un service sa vad daca ii da de capat careva. daca nu iau alt aparat laughing dar m-am atasat de el si mi'e greu sa il las sad. Desigur ca dau funda happy O seara frumoasa iti doresc!

3 răspunsuri:
| Made_Self_1995 a răspuns:

Are un circuit logic pentru tensiunea de intrare in aparatul foto, daca amperajul este prea mare se activeaza si nu porneste, asta pentru protectia celorlalte circuite, schimba incarcatorul cu unul cu miliamperi mai putini si atunci nu vei mai avea probleme.

| Ottakringer explică (pentru Made_Self_1995):

Am 3 incarcatoare. La fel face. Am incercat diferite baterii. Nici un efect. Daca il tin non-stop merge pana raman fara baterii happy