| SkeItb a întrebat:

Salut, am un cont de yahoo.com unde am pus 3 e-mailuri alternative si 2 numere pentru recuperarea parolei.
Acum 3-4 zile am sters un e-mail alternativ si un numar, tin sa precizez ca nu erau principalele, au fost sterse, iar acum, in seara asta cand am vrut sa verific daca totul e ok cu id-ul si sunt toate datele acolo, am dat pe,, am uitat parola,, si mi-au aparut la resetare parola si numarul cu id-ul sters acum 4-5 zile, de ce mi s-a intamplat asta? De ce mi-au aparut acele 2 date alternative iar? Tinand cont ca acum 4-5 zile au fost sterse si nu au mai aparut?

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Asa cun am mai zis deja vor disparea de la sine peste o perioada. Zi mersi ca nu ai vreo problema mai grava si trebuie sa astepti. De ceva timp au devenit foarte idioti astia de la yahoo cu privire la parole/securitatea conturilor, blocheaza conturi si doar daca 3 persoane se logheaza de pe accelasi calculator si browser intr-o perioada scurta de timp + multe alte situatii.

6 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Probabil dureaza un timp pana sa intre stergerea in vigoare ca sa se asigure ca nu cumva cineva avut acces neautorizat la contul tau si a sters acele metode de recuperare. Daca tot nu se updateaza in cateva zile poti sa le stergi din nou.

| SkeItb explică (pentru mont):

Pai numarul de telefon si emailul sters nu mai apar la account info, doar cand dau recuperare parola...de ce?

| mont a răspuns (pentru SkeItb):

Ai rabdare si o sa dispara si de acolo. Nu stiu cat dureaza, dar yahoo are masurile astea de protectie, am zis mai sus.

| SkeItb explică (pentru mont):

Ok, mai explica-mi de ce in seara in care le-am sters nu au mai aparut la recuperare...si acum dupa 4 zile isi fac aparitia in mod magic?

| mont a răspuns (pentru SkeItb):

La yahoo si la messenger daca ai sa zic 100 de id-uri in lista de contacte si stergi 50 odata, ele dispar, dar dupa relogare/cateva ore apar la loc mare parte din ele, doar primele 5-7 sterse dispar, restul trebuie sa le stergi a doua oara. E o masura de protectie sa nu iti poata sterge cineva toata lista sau setarile contului in caz de acces neautorizat temporar.

| SkeItb explică (pentru mont):

Ok tati, dar nu le mai gasesc nici la update info sa le pot sterge a doua oara... Nu inteleg ce se intampla...

| mont a răspuns (pentru SkeItb):

Asa cun am mai zis deja vor disparea de la sine peste o perioada. Zi mersi ca nu ai vreo problema mai grava si trebuie sa astepti. De ceva timp au devenit foarte idioti astia de la yahoo cu privire la parole/securitatea conturilor, blocheaza conturi si doar daca 3 persoane se logheaza de pe accelasi calculator si browser intr-o perioada scurta de timp + multe alte situatii.