| AidDja a întrebat:

Salut am un i7 6500U rezolutie full hd 8 gb ram si 4 gn nVIDIA 950m joc fifa 15 lock to 60 fps si msaa 2x si tot imi agata, ce as putea face?

11 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

La ce sistem ai frate, nu ar trebui sa ai probleme. Ventilatia este ok? Drivere, Windows? Ceva care sa iti pape resursele in spate?

| AidDja explică (pentru GdX):

Nu imi dau seama, l.am luam cu windows preinstalat

| RAY a răspuns (pentru GdX):

Sta pe baterie asta e problema plus ca are cpu U

| RAY a răspuns (pentru AidDja):

Instaleaza nvdia de pe site ul lor si tinel in priza cand te joci si pune ca default placa dedicata

| GdX a răspuns (pentru RAY):

E fifa nu e GTA, ar trebui sa mearga fara probleme. Incarca memoria ram, placa video. Daca zicea de un ARMA sau GTA il credeam.

| AidDja explică (pentru RAY):

Ma joc cu el la incarcam si am si cooler

| RAY a răspuns (pentru AidDja):

Ce marca de laptop ai?

| RAY a răspuns:

Sal bagi in priza, faza proasta e ca ai cpu de office

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-sync iți blochează framerateul la 60 pentru că asta e frecvența monitorului. de msaa nu stiu ce să zic. Asigură-te că jocul merge pe nVidia, nu pe Intel HD dacă cumva îl ai.

| AidDja explică:

Toshiba

| AidDja explică:

Toshiba Satelitte